Język angielski dla opornych

flaga UK
język angielski

flaga UKAngielski to w dzisiejszych czasach najbardziej uniwersalny język. Jego szerokie rozpowszechnienie sprawia, że aktualnie nazywany jest językiem międzynarodowym i nie ustępuje miejsca językowi chińskiemu, który według niektórych danych używany jest przez większą liczbę osób. Znaczna znajomość języka angielskiego związana jest nie tylko z dużą liczbą kolonii brytyjskich, ale również łatwością jego nauczenia. Szacuje się, że do pełnego porozumiewania po angielsku wystarczy jedynie kilka miesięcy wytężonej nauki (każdego dnia).

Język angielski podobnie jak inne języki posiada wiele ciekawostek, które warto znać. Znajomość choć jednej z nich pozwoli nie tylko zabłysnąć w towarzystwie, ale również poszerzyć tzw. wiedzę ogólna.

1. Najczęściej używaną w języku angielskim literą jest „E”. Szacuje się, że około 11 % wszystkich liter budujących wyrazy stanowi „E”.

2. Jednym z najtrudniejszych do wymówienia słów jest „pronunciation”, czyli „wymowa”.

3. Angielski to oficjalny język lotnictwa. Przed przystąpieniem do egzaminów zawodowych, każdy uczeń musi przejść odpowiednio skomponowany test językowy.

4. „OK” jest pierwszym słowem wypowiedzianym przez człowieka po wylądowaniu na Księżycu.

5. Pierwszy słownik języka angielskiego powstał dopiero w XVIII wieku! (1755 rok)

6. Angielski to jeden z najszybciej rozwijających się języków. Co roku do słownika trafia około 4 tysiące nowych słów.

7. Język angielski podzielić możemy na odmianę brytyjską oraz amerykańską. Przez lingwistów wersja brytyjska uważana jest za bardziej dystyngowaną i klasyczną. W końcu, tylko Amerykanie mogą nazwać frytki „french fries”.

8. Angielski to najczęściej wybierany język w polskich szkołach językowych. Bez względu na to, czy mieszkasz w mieście takim jak Gdynia, Gdańsk, czy Bytom lub Szczecin- angielski wiedzie prym również w bliskiej Ci szkole.

9. Słowem posiadającym najwięcej znaczeń jest „keep”.

10. Angielski nie stanowi języka urzędowego na terenie Stanów Zjednoczonych.

Zdziwiony? Angielski odkryje przed Tobą jeszcze nie jedna tajemnicę!

0 Udostępnień
nauka języków
Jak efektywnie uczyć się języka obcego – kilka praktycznych wskazówek

O tym, że znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest konieczna, nikogo nie trzeba przekonywać. Otwarcie granic w Europie stworzyło nie tylko nowe możliwości pracy, ale także zwiedzania innych krajów. Trudno to sobie wyobrazić bez znajomości przynajmniej języka angielskiego. Nauka języka obcego Każdy w szkole przez kilka lub kilkanaście lat uczy …